AKMAN LASTİK KAUÇUK
 
SANAYİ VE TİCARET
  
 
» MALZEME BİLGİSİ
MALZEME ADI ÇALIŞABİLECEK SICAKLIK DEĞERİ FİZİKSEL ve KİMYASAL ÖZELLİKLERİ
NİTRİL KAUÇUK [NBR] -40 C +110 C Benzin, mazot, çeşitli sanayi ve gres yağlarına karşı dayanıklıdır. Keçe imalatında en çok tercih edilen malzeme çeşididir.
SİLİKON KAUÇUK [MUQ] -60 C +200 C Yırtılmaya karşı direnci zayıf olan bu malzemenin oksijen ve ozonun etkilerine karşı direnci oldukça yüksektir.
VİTON_FLUOROELOSTOMER [FKM] -30 C +250 C Çeşitli organik solventlere, madeni yağlara, greslere ve katkı maddeli olanlarına, uçak motor yağlarına ve yüksek sıcaklığa dayanıklıdır.
POLİÜRETAN [PU] -30 C +90 C Hava, ozon, su, yağ ve karışımlarına dirençli olup, yüksek basınç, kopma, yırtılma ve aşınmaya karşı dayanıklılığı mükemmeldir.
NEOPREN KAUÇUK [KA] -20 C +120 C Sıvı ve gaz halindeki petrol ürünlerine atmosfer şartlarına, ozona, suya ve tuzlu suya dayanıklıdır. Yanması güçtür.
ETİLEN PROPİLEN KAUÇUK [EPDM] -45 C +150 C Dış etkenlere, ozona, tuzlu suya, sıcak ve soğuk suya dayanıklılığı oldukça iyidir.
TABİİ KAUÇUK [RSS-NR] -60 C +90 C Çeşitli asit ve bazlara, alkole, soğuk ve sıcak suya dirençlidir. Yüksek esneklik ve mekanik özellik gerektiren yerlerde kullanılır.
 
  
» ÜRETİM BİLGİSİ
  
Resital Üretim ve yönetim sistemi programı ile planlama,
üretim, satış, ürün izlenebilirliği ile birlikte birçok işlem bilgisayarlar aracılığıyla denetlenebilmektedir.

a) Kauçuk Hamur Hazırlama ve Karışım:
  
Kauçuk hamuru hazırlanması, kauçuk sektöründe en önemli yere sahiptir.Teknolojik bilgi birikimi ve tecrübelerimiz sonucunda oluşan karışımların hepsi laboratuarımızın titiz denetiminden geçer ve üretime verilir.

b) Ekstrüzyon ve Taslak kesim:
  
Karışım sonrası oluşan hamurlar ekstruderlerde uygun şekillendirmeyle birlikte kalıp için en uygun şekillerde kesilerek vulkanizasyona verilir.

c) Vulkanizasyon :
  
Fabrikamızda otomatik preslerde transfer ve kompresyon presleme sistemleri uygulanmaktadır. Kauçuk parça üretiminde ki önemli bir etkisi olan vulkanizasyon şartları (zaman, sıcaklık, basınç) parametreleri en uygun seviyelerde ayarlanır ve operatör ve Kalite kontrol elemanlarımız tarafından devamlı kontrol altında tutulurlar.

 

(C) 2004 AKMAN KAUÇUK
İkitelli Org. San. Böl. Çevre Küçük San. Sitesi 11. Blok No:30 İkitelli / İstanbul 
  Tel : 0 212 485 24 34   Faks : 0 212 485 23 44